Ve čtvrtek 13. února se v naší školičce konala soutěž v dětském přednesu. V této době je hodně dětí nemocných, ale přesto se našlo 16 odvážných recitátorů, kteří soutěžili ve třech kategoriích. Účast v soutěži je dobrovolná, kdo chtěl, tak se přihlásil. S výběrem textů pomáhaly prvňákům a druhákům paní učitelky, starší děti si vybíraly samy a nejstarší měly dokonce texty dva. Slyšeli jsme nejen poezii, od klasiků Halase, Hrubína, Žáčka, Reynka, Slívy, Erbena, ale i moderních autorů Malého, Staré, Míkové, Silversteina či Jirouse. A jak to nakonec všechno dopadlo? V 0. a I. kategorii byli oceněni za umělecký přínos: jediná prvňačka Karolínka Staňková a druhák Jakub Svoboda, v I. kategorii pak Eliška Svobodová. Ocenění za umělecký přínos s postupem do oblastního kola získali:  v I. kategorii Rebeka Zábranská a Rozálie Brázdová, ve II. kategorii Milan Cempírek a Lucie Dítětová a ve III. kategorii Kateřina Kašíková a Josef Vomáčka. Všem recitátorům děkujeme za účast a vítězům přejeme hodně úspěchů v oblastním kole.

Mgr. Eva Hořínková