Krásné dny babího léta vylákaly žáky naší školy do podzimní přírody.  V pátek 13. září škola osiřela, všichni žáci se se svými učiteli vydali do okolí Herálce na cvičení v přírodě. Cílem žáků 6. a 7. ročníku byla Lisovská skála. Ještě před školou si žáci zopakovali zeměpis a prošli si trasu „prstem na mapě“. Část cesty vedla po komunikaci, takže si oprášili i pravidla silničního provozu. Potom už vedla jejich cesta krásnou podzimní přírodou po turisticky značených cestách. A pak už se stačilo jen dobře koukat – tamhle se v mechu krčí pěkný hříbek a tamhle se zase červená muchomůrka. V lese se bylo pořád na co koukat, a tak nám všem cesta rychle ubíhala a za chvíli jsme byli pod Lisovskou skálou. Tady přišla na řadu svačina a odpočinek. Pak nás už čekala zpáteční cesta, která nám také velmi rychle utekla, a za chvíli jsme byli zpátky před školou. Počasí nám přálo a my jsme strávili v přírodě pěkné dopoledne.