V pátek 8. února čekala na žáky naší škola zajímavá beseda s režisérem Cyrilem Podolským o tom, jak vzniká loutkový film. Režisér a scénárista si s sebou přivezl postavičky z loutkového seriálu Krysáci, ale ukázal žákům i postavičky z nově vznikajícího seriálu, který se na televizních obrazovkách teprve objeví. Krok za krokem nám přiblížil mravenčí práci všech, kteří se na přípravě loutkového filmu podílejí. Názorně nám ukázal, jak loutky vznikají, jak se dokáží pohybovat, co dá práce než se natočí pár sekund filmu. V závěru zbyl také čas na všetečné dotazy. Žáci si mohli také zakoupit knihu, podle které nový seriál vzniká. Beseda byla zajímavá a určitě žákům ukázala nový pohled na práci režiséra a scénáristy, ale i na loutkový film jako takový.