V letošním školním roce nám počasí přálo, hned po Vánocích napadl sníh a žáci 7. a 8. ročníku mohli zahájit první část lyžařského výcviku. V pondělí 7. ledna si do školy místo běžných pomůcek přinesli běžecké lyže a výcvik mohl začít. Na začátek trochu teorie, instrukce k mazání lyží a pak hurá na sníh. První den se jezdilo na okruhu za školou, žáci byli rozděleni do družstev. Ti, co se „narodili s běžkami na nohou“, trénovali svou fyzickou kondici, ti, co teprve začínali, se pod vedením pana učitele Uchytila učili prvním krůčkům na lyžích. Nebyla nouze o legraci ani pády, které se naštěstí obešly bez zranění. Ale puchýřům a asi i nějakým modřinám jsme se neubránili. Druhý den jsme se už všichni pustili na malý výlet k rybníku Krejcar. Tentokrát jsme si museli stopu sami prošlapat, protože připadlo dost nového sněhu a stopa na okruhu byla zavátá. Poslední den většina vyrazila na výlet do Svratky, ostatní jezdili v blízkém okolí školy.  Ještě nás čeká na konci února výcvik sjezdového lyžování na sjezdovce v Hlinsku. Už se všichni moc těšíme.