Je tu opět vánoční čas, přípravy na Vánoce vrcholí, děti se už nemohou dočkat Ježíška…Málokdo už ale přemýšlí, jak to tenkrát vlastně bylo a proč vlastně Vánoce slavíme. Teátr Pavla Šmída a Kejklířské divadlo Vojty Vrtka připomnělo malým i velkým biblický příběh narození Ježíška. Děti z MŠ i žáci naší školy shlédli jejich představení v KD ve středu 19. prosince. Sami autoři uvedli své dílo: „Kdyby tenkrát před dvěma tisíci lety ta patnáctiletá holka neřekla andělovi ANO, tak by teď asi bylo všechno úplně jinak. Asi bychom neslavili Vánoce, nestavěli bychom betlémy a dárky by nenosil Ježíšek. Pojďme zpátky do Betléma, ten příběh je o každém z nás.“

A tak jsme se znovu zaposlouchali do příběhu narození Ježíška, zasmáli jsme se kouskům kejklíře Vojty a spolu s herci si připomněli a zazpívali známé české koledy.

Doufám, že si každý v tomto představení našel něco hezkého, co ho v tomto předvánočním čase pohladilo po duši, a že bylo představení pro všechny pěkným zážitkem.