Žáci 7. – 9. ročníku vyměnili učebnice a školní lavice za sjezdové lyže a v rámci lyžařského výcvikového kurzu strávili tři dny na sjezdovce v Hlinsku.  Všichni začínali na cvičném svahu a po rozdělení do družstev začal samotný výcvik. Pokročilí lyžaři si pod vedením instruktorů vybrušovali styl, začátečníci se  se svým instruktorem pomaličku prokousávali prvními obloučky na svahu. Všichni se snažili a po dvou dnech už každý dokázal sjíždět sjezdovku bez pádů. Počasí nám přálo, a i když v noci pěkně mrzlo, každé ráno nás na svahu vítalo sluníčko. I když výcvik trval jen tři dny, všichni udělali velký kus práce a trénink byl na jejich jízdě vidět. Čas na sjezdovce utekl jako voda a všichni litovali, že lyžování končí. Tak zase za rok na lyžích!