Ve středu 22. listopadu si žáci 8. a 9. ročníku doplnili výuku dějepisu návštěvou Muzea nové generace ve Žďáře nad Sázavou. Většina z nich navštívila muzeum, které vzniklo v prostorách bývalého pivovaru, poprvé. Pro žáky byl připraven zážitkový program s názvem „Člověk v domě, dům člověku“, věnovaný historii zámeckého areálu ve Žďáru nad Sázavou. Seznámili se s historií vzniku cisterciáckého kláštera, dozvěděli se spoustu zajímavostí ze života mnichů, kteří v klášteře žili, postavili si svůj vlastní chrám a prakticky si vyzkoušeli, že život mnichů nebyl vůbec jednoduchý. Poznali také dílo architekta a stavitele Jana Blažeje Santiniho. Návštěva muzea se žákům líbila a určitě rozšířila jejich dějepisné vědomosti.