Žáci 8. a 9. ročníku se ve čtvrtek 9. listopadu vypravili do Žďáru nad Sázavou na již tradiční Festival vzdělávání. Součástí festivalu je i možnost exkurzí do různých žďárských firem, aby se žáci mohli seznámit s jednotlivými podniky, dozvědět se něco zajímavého, v praxi vidět, co a jak se ve firmách vyrábí. Nejdříve jsme navštívili i firmu Zdar Žďár nad Sázavou. Asi největším zážitkem byla možnost prohlédnout si kabiny nákladních aut, zajímavá byla také malá expozice historických vozidel.  Přímo provozem a výrobními halami nás provedli pracovníci firmy Tokoz. Žáci si mohli udělat představu, jak vznikají některé výrobky firmy, seznámili se s tím, co obnáší práce jednotlivých dělnických profesí. Potom už nás v domě kultury čekala přehlídka středních škol nejen z kraje Vysočina. Bylo na co se dívat, z čeho vybírat. Věříme, že návštěva festivalu pomohla hlavně žákům 9. ročníku v rozhodování o volbě střední školy a jejich budoucího povolání.