Online dotazník pro rodiče a žáky naší školy k dálkovému vzdělávání

Prosíme žáky a jejich rodiče, aby společně vyplnili náš krátký dotazník. Naším cílem je zlepšovat tento netradiční způsob výuky, který je nový pro Vás i pro nás. Dotazník vyplňte do 31. 3. 2020.

Děkujeme

https://www.survio.com/survey/d/V9Q1V7I6E7V6M4G0W

 

Plán učiva na 30. školní týden od 23. 3. do 27. 3. 2020

ČESKÝ JAZYK – slabikář s.77,78, písanka č.4 s. 3,4, pracovní sešit s. 50,51

MATEMATIKA – procvičovat sčítání, odčítání do 20 – pamětné, bez použití prstů, Moje počítání s.27,28,29,30+na internetu https://skolakov.eu/

PRVOUKA s. 50,51.

Prosím, na konci týdne nadiktujte dětem do sešitů ČJ diktát – slova a věty, které psaly v písance a do sešitů M 10 příkladů na sčítání a odčítání do 20.

Velmi doporučuji sledování pořadu ČT 2 Učítelka, každý den v 9:00hod. Na www.ceskatelevize.cz/ucitelka najdete rozvrh + materiál k výuce a super náměty na tělocvik.

Opatrujte se 🙂

Konec pololetí v 1.třídě

Polovinu školního roku máme za sebou. Z malých předškoláků se stali velcí školáci. A jsou moc šikovní. Předposlední lednový týden jsme napsali pololetní prověrky z českého jazyka, matematiky i prvouky, abychom si prověřili, co všechno se děti již naučily. Ve čtvrtek 30.ledna byly rozdány výpisy z pololetního vysvědčení a… ale to předbíhám. Ještě ve středu 29.ledna jsme absolvovali třídní výchovný preventivní program s názvem Táhneme za jeden provaz, ve kterém si žáci upevnili svoje vztahy v kolektivu a uvědomili si potřebu pomoci si navzájem a tzv.táhnutí za jeden provaz. Program byl moc pěkný, zábavný, záživný a my jsme si ho všichni moc užili. Den po té bylo vysvědčení. Všichni dostali samé jedničky. A protože vysvědčení se musí oslavit, jeli jsme do cukrárny ve Svratce a mlsali. Přeji všem krásné druhé pololetí školního roku a ať jsou v červnu na vysvědčení stejné známky.

Mgr. Eva Hořínková

Cvičení v přírodě

V pátek 13. září byl šťastný den – místo učení jsme měli cvičení v přírodě. Prvňáčci, druháci a třeťáci vyrazili se svými učiteli směr Hatě, do lesa pod Brušovcem, okolo Nebožtíka a zpět. Náš okruh byl několikakilometrový a všichni jsme ho bez problémů, se zastávkami na svačinu a sběr hub, ušli. Počasí nám přálo, našli jsme spousty hub a odměnou nám byl nad Herálcem krásný výhled na vesnici s dominantou – naší školou.

Mgr. Eva Hořínková