Párkové lyžařské závody

Za téměř jarního počasí se ve čtvrtek 14. února konaly párkové lyžařské závody. Sněhu bylo dostatek, trať byla připravena, a tak se mohli závodníci vydat do stopy. Nejmladší lyžaři (1. a 2. ročník) měli trasu nejkratší-200 m, na závodníky ze 3. a 4. ročníku už čekala trať dlouhá 400 m, v další kategorii žáků 5. a 6. ročníku měřila trať závodu 2 km a nejstarší žáci běželi 3,5 km. Všichni závodníci se snažili, svoji trať zvládli a v cíli je čekal nejen dobrý pocit, ale i teplý čaj. A když to byly párkové závody, tak na párek si všichni účastníci zašli do školní jídelny. Slavnostní vyhlášení výsledků s předáním cen proběhlo druhý den.

Výsledky:

Chlapci 1. a 2. ročník– 1. místo Gregor Marek, 2. místo-Ptáček Michal, 3. místo Bureš Matyáš.

Dívky 1. a 2. ročník 1. místo Gregorová Kristýna, 2. místo Bodláková Adéla, 3. místo Teplá Viktorie.

Chlapci 3. a 4. ročník 1. místo Suchý Adam, 2. místo Kunc Tomáš, 3. místo Sláma Sebastian.

Dívky 3. a 4. ročník 1. místo Skryjová Nela, 2. místo Opluštilová Nela, 3. místo Dítětová Lucie.

Chlapci 5. a 6. ročník 1. místo Tadeáš Chmelík, 2. místo Gregor Ondřej, 3. místo Hendl Michal.

Dívky 5. a 6. ročník 1. místo Slámová Barbora, 2. místo Ptaszeková Eliška, 3. místo Vaisová Adéla.

Chlapci 7., 8. a 9. ročník 1. místo Otava Tadeáš, 2. místo Mareš Matyáš, 3. místo Chmelík Jakub.

Dívky 7.,8. a 9. ročník 1. místo Opluštilová Nikola, 2. místo Nováková Tereza, 3. místo Rybenská Johana.

Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří se závodu zúčastnili.

 

Mgr. Blanka Junková

Dětský maškarní bál

Neděle 10. února tradičně patřila dětem, které chtěly prožít odpoledne s písničkami, tancem a soutěžemi. V kulturním domě se konal dětský maškarní bál, který pro děti připravili žáci 9. ročníku. Tentokrát ji uváděla Lucie Borhyová (Jáchym Horák) a Rey Koranteng (Štěpán Němec). Karneval začal průvodem masek a potom už taneční parket patřil všem princeznám, beruškám, vodníkům, klaunům a ostatním maskám. Nechyběly ani soutěže a bohatá tombola. Porota měla opravdu plné ruce práce vybrat a odměnit nejhezčí a nejoriginálnější masky. Naše poděkování patří těm, kteří svými dárky přispěli do tomboly, rádi bychom také poděkovali panu Gregorovi, který se postaral o ozvučení a pěkné písničky, všem žákům a zaměstnancům školy, kteří pomáhali s organizací a také všem, kteří přispěli k tomu, že jsme společně strávili příjemné sváteční odpoledne.

Mgr. Blanka Junková

Beseda s režisérem

V pátek 8. února čekala na žáky naší škola zajímavá beseda s režisérem Cyrilem Podolským o tom, jak vzniká loutkový film. Režisér a scénárista si s sebou přivezl postavičky z loutkového seriálu Krysáci, ale ukázal žákům i postavičky z nově vznikajícího seriálu, který se na televizních obrazovkách teprve objeví. Krok za krokem nám přiblížil mravenčí práci všech, kteří se na přípravě loutkového filmu podílejí. Názorně nám ukázal, jak loutky vznikají, jak se dokáží pohybovat, co dá práce než se natočí pár sekund filmu. V závěru zbyl také čas na všetečné dotazy. Žáci si mohli také zakoupit knihu, podle které nový seriál vzniká. Beseda byla zajímavá a určitě žákům ukázala nový pohled na práci režiséra a scénáristy, ale i na loutkový film jako takový.

Mgr. Blanka Junková

 

Školní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 7. února se sešli milovníci básní a recitace na školním kole recitační soutěže. Již tradičně mají o tuto soutěž zájem spíše děti z 1. stupně, kterých se letos sešlo 16, z 2. stupně se soutěže zúčastnily 4 žákyně. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií. Prvňáčci, tedy nultá kategorie, nepostupují do dalšího kola, přesto byly jejich výkony obdivuhodné. A tak porota mohla kromě pamětních listů a malých sladkostí rozdat i diplomy za přirozený projev, za pěknou výslovnost a třeba i za hezký kontakt s publikem. V 1. kategorii žáků 2. a 3. třídy se do dalšího kola probojovala Kristýna Gregorová a Martin Ruprecht, Adéla Bodláková si odnesla ocenění za pěkný výběr básničky. Nejpočetnější kategorií byla kategorie druhá, žáků 4. a 5. ročníku, kde si postup vybojovala Eliška Svobodová a Lucie Dítětová. Zvláštní ocenění získala Tereza Gregorová za pěkný umělecký dojem a Josef Omáčka za osobitý a náročný výběr textu. V poslední 3. kategorii žáků 6. a 7. tříd si postup vybojovala Kateřina Kašíková a Denisa Dítětová. Postupující žáky ještě čeká mnoho práce při přípravě na obvodní kolo, které se bude konat ve Žďáře nad Sázavou. Všem soutěžícím děkujeme za účast a doufáme, že společně s námi strávili pěkné odpoledne, poslechli si hezké básničky.

Mgr. Blanka Junková

 

Okresní kolo olympiády v českém jazyce

Ve středu 28. ledna se ve Žďáře nad Sázavou konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, která je určena žákům 8. a 9. tříd. Naši školu v této soutěži reprezentoval žák 8. ročníku Tomáš Mach, který postoupil ze školního kola s nejvyšším počtem bodů. V silné konkurenci žáků základních škol i odpovídajících ročníků víceletých gymnázií obsadil Tomáš v okresním kole z 34 soutěžících pěkné 10. místo. Gratulujeme a děkujeme Tomášovi za úspěšnou reprezentaci školy.

Mgr. Blanka Junková