Florbalový turnaj v Jimramově

V pátek 7. 12. 2018 vyjeli vybraní žáci naší školy na florbalový turnaj v Jimramově. Turnaje se kromě nás účastnila ještě pořádající ZŠ Jimramov, dále ZŠ Sněžné a ZŠ Svratka, která postavila dvě mužstva.

První zápas s favorizovaným Jimramovem jsme sice prohráli, ale bylo vidět, že obětavost a chuť hrát nám nechybí. Bylo patrné, že ostatní týmy můžeme přehrát.

Další zápas se Svratkou1 byl velice vyrovnaný, šance byli na obou stranách, ale naši hráči byli rychlejší a zasloužili si vyhrát. Za stavu 2:2 vstřelil Tadeáš Chmelík branku, borci už výhru nepustili a mohli jsme konečně slavit vítězství.

Poslední dva zápasy byly již v naší režii, Sněžné i Svratku2 jsme přehráli a umístili se na krásném 2. místě. Je to historický úspěch našich florbalistů, patří jim veliký dík za reprezentaci školy.

Mgr. Ondřej Kosař

Oslavy 100. výročí založení ČSR

Významné výročí -100 let od vzniku Československé republiky si připomněli žáci naší školy už ve čtvrtek 25. října. V rámci projektového dne se děti se svými učiteli vrátili do doby První republiky a mluvili nejen o samotném vzniku ČSR, ale také o tom, jak se v té době žilo. Výsledkem jejich snažení pak byla výstava prací žáků, ze kterých se jejich spolužáci mohli dozvědět o významných sportovcích, umělcích, o módě a o životě lidí v tomto období. Starší žáci se věnovali legionářům a osobnostem, kteří stáli za vznikem samostatného státu.

V pátek 26. října si tuto výstavu ve škole prohlédli rodiče a návštěvníci školy, kteří spolu s námi přišli zasadit Strom svobody. Všichni byli ve škole přivítáni chlebem a solí a po prohlídce výstavy je čekalo krátké vystoupení žáků naší školy, ve kterém zazněly nejen známé české písničky a verše našich českých básníků, ale i nejmladší děti se představily s lidovými tanečky a chlapci zacvičili sokolskou skladbu. Poté se představili hasiči v dobových uniformách a nechyběla ani stará technika, se kterou se dříve hasilo. Nakonec jsme všichni společně zasadili náš Strom svobody. Oslava 100. výročí vzniku republiky se vydařila a věřím, že všichni s námi prožili hezké sváteční odpoledne.

Mgr. Blanka Junková

Atletický víceboj Svratka

Koncem září se vybraní žáci 2. stupně zúčastnili atletického víceboje ve Svratce. Soutěžilo se v disciplínách: běh 60 m, skok daleký, hod míčkem a běh 1500 m. Loni se nám podařilo dovést pouze jednu medaili, ale letos byli žáci mnohem úspěšnější.
Dohromady do Herálce dovezli 10 medailí (4x 1. místo, 3x 2. místo a 3x 3. místo).

Medailová umístění našich žáků:

  1. ročník

Ptaszesková Eliška: běh 1500 m – 1. místo, hod míčkem – 1. místo

Vaisová Adéla: běh 60 m – 3. místo, hod míčkem – 3. místo

Hendl Michal: běh 1500 m – 2. místo, hod míčkem – 2. místo

  1. ročník

Mareš Matyáš: běh 1500 m – 3. místo

  1. ročník

Pavlík Martin: běh 60 m – 1. místo, skok daleký – 1. místo

  1. ročník

Bureš Martin: běh 1500 m – 1.místo

 

Všem žákům za ZŠ Herálec děkujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Školní družina v roce 2018/2019

 Provoz ranní družiny: Po – Pá    6:30 – 7:15 hod

Odpolední družina:      Po – Pá    od konce vyučování do 15: 30 hod

Děti je možné přihlásit v kanceláři školy na telefonu 566663124 nebo e-mailem: zsheralec@iol.cz.

Výše poplatku za školní družinu je stanovena  v Řádu školní družiny a je stanovena na školní pololetí následovně:

pouze ranní družina               200,- Kč

pouze odpolední družina      400,- Kč

ranní i odpolední družina     500,-Kč

Poplatek bude vybírán p. vychovatelkami D. Otavovou a P. Horákovou během září.